NIKI DE SAINT PHALLE. Del av installalationen Hon. Sign Niki de Saint Phalle, P.O Ultvedt, Jean Tinguely o numr 197/150.
Mapp med utställningskatalog samt fragment av skulptur. Fragment 8,3 x 27,3 cm, mapp 37 x 30 cm.
Omslaget till katalogen med liten skada samt mappe med stötskada.
Signerad Niki de Saint Phalle, P.O Ultvedt och Jean Tinguely och numrerad 139/150. Del av installationen "Hon", som visades på Moderna museet, Stockholm, 1966. Mapp med utställningskatalog samt fragment av skulptur.