Bägare med svisselerad dekor, Gustaf Hoffstedt, Örebro. Johan Fredrik Hollman, Skänninge, 1812. Delvis förgylld bägare, MGAB, Uppsala, 1955. H 4-9.
Slitage. Hoffstedtbägren med bucklor.