Ljusstakar, 830S importstämpel, ett par, H 18,5. Skedar 6 st, L 9,5cm, svenska stämplar. Skål med handtag i trä H 4, utländska stämplar. Gallerskål, nysilver, H6,5. Silverföremål totalvikt: ca640g.
Ljusstakar med smärre bucklor, fylld fot. Skål med skadat trä och smärre buckla. Gallerskål med ställvis kraftigt slitage.