Lockask, stämplad K. & E Carlson, Göteborg. Diam 5,5. vikt 185 g. Skål med monogram och "1950" ingraverat. Stämplad Tenn och silver, Göteborg. Diam 14. vikt 83 g Skål, stämplad Nometa Metallindustri AB, Stockholm. Diam 7. 48 g.
Slitage, repor, något lös knopp på lockasken.