Nackkudde och dyna klädd i buteljgrönt läder. Justerbar förkromad stålstomme på svärtat stålunderrede.
Läder med bruksslitage, veck, repor, ytsmuts och märken. Underrede med slitage samt gummerade fotavslutningar med sprickor.