Tallrikar, 2 st. Dekor i famille rose samt imari. Djup tallrik med famille rose dekor. Diam 23. Teburk med polykrom dekor. H 9.
Teburken lagad och påmålad. Tallrikarna med spricka. Nagg och lagningar.