Vitmålad och delvis bronserad. Två lådor samt dörrpar. Bronserad pastellagedekor av maskaroner och palmetter. Skiva med tråg. L 116, B 48, H 121. Nyckel finns.
Skiva med större spricka. Sidor med sprickor. Repor. Slitage. Senare bemålning. Troligtvis senare tråg.