SKÅP, renässansstil, C.E. Jonsson möbelfabrik, Stockholm, 1900-talets början.

Ek. Rikt skuren dekor med bla figurer, änglar, lejon och bladmönster. Krön med 2 st putti som håller en sköld. Hylla, skåp samt 2 st lådor. Spiralsvarvade pelare samt kopplade ben. L 142, B 60, H 205. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Sprickor. En låda är låst och går inte att öppna.

Lähtöhinta
5 000 SEK