KAFFEKOPP med FAT, porslin, senempire, Wien, 1800-talets första hälft.
Förgylld kant, öra samt insida. Blå utsida. Handmålad dekor med nypon. Öra med maskaron. Fat med blå dekor och guldkant. Text "Ohne dich kann ich nicht leben".
Slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?