KÅSA, silver, ostämplad, troligen Sverige, bär graverad dat 1798. Vikt ca 60 gram.

Rundad form med floral dekor, grepp resp dekorknopp i form av fågel med ringhandtag, låg fotring. H 7.

Slitage, gravyr av initialer, smärre bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK