HANDLINGAR SAMT OBLIGATION, 6 st, Sverige 1730-40-tal resp 1920-tal.
Handskrifter om bla fabriker, handel med olika varor såsom kläder, kram, kryddor, om stapelstäder. Obligation-Participating debenture för Kreuger & Toll, nominellt värde 20 kronor.
Slitage, ej genomgångna.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?