Trä. Två käppar med handtag av silver, varav en med inskription "A Halden, Minne av Hermansbo K.s.f. Styrelse 19 18/9 18". Silverstämplar. L 90-93.
Ridspön med handtag av horn, en men flätat skaft. 68 resp 93.
Skador. Slitage. Ett av ridspöna saknar lädret i änden.