CARL STEPHAN BENNET, olja på pannå, sign. o dat. 1873
Sällskap bland stenar i skog. Bildstrl. ca. 20x30.
Smärre slitage, rispor, färgbortfall mot ramens långsidor. Ram med vissa sprickor och pastellagebortfall.