TABURETTER, ett par, nyrenässans, 1800-tal.

Stoppade sitsar, svarvade ben på hjultrissor. H 46.

Skav, något ostabila, omfattande slitage på sitsarna, på den ena har sömmen gett sig på den ena sidan samt med hål undertill.

Lähtöhinta
1 200 SEK