JOHAN TOBIAS SERGEL (efter), gips, bär sign Sergell o dat 1781, 1800-tal.
Rund porträttmedaljong med bronserad kantdekor. Föreställande Ulla von Höpken. Diam 65.
Slitage, smuts. Smärre skador. Senare bronsering.