MATSALSBORD och STOLAR, 8 st, 1800-1900-tal.

Bonad björk. Två halvmånar på svarvade ben med trissor. L 120, b 60, h 74. 4 iläggsskivor med sarg, L 120, b 50. Bordets tot l 320. Stolar, betsat trä, genombruten rygg, lätt svängda bakben. klädd sits.

Ett bordsben med skada. Bruksslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK