2 st runda kolonnformade ljusstakar med blomsterdekor på den fyrkantiga nedre delen. En rund ljusstake med dekor av bla pärlstav. H 12 och 19.
Slitage. Bucklor. Sprickor. Anlöpningar. Kulfötter saknas på paret.