Förgyllda, stoppade och klädda i gult sidentyg. Skuren dekor, bladkrön och kannelerade ben. Bord med röd stenskiva. Badkarssoffa och två karmstolar. Fyra stolar och två taburetter samt fotpall. Ettikettmärkta' GUST. BIELSTÉENS MÖBLERINGS & MATTAFFÄR Skomakareg. 31 MALMÖ'. Soffans längd 140, bordets längd 85.
Skador och slitage.