GLASSERVIS 21 delar, "Lina", Eva Englund, Orrefors.
Bestående av 6 starkvinsglas, 6 st vinglas, 6 selterglas vas, kanna samt skål.
Servisen "Lina" är formgiven av Eva Englund till Sandviks Glasbruks 100 års jubileum och är tillverkad i 600 numrerade och signerade ex. Detta är nr 285.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?