"Dag-spisnings-ordning för åtta man i fatlaget at efterlevas på Örlogs-skepp och Fartyg under Sjö-Expedition, grundad på Kongl. Maj:ts Nådigfte Förordnande den 24 October 1782." Bildstorlek 30 x 37.
Slitage. Fuktskador. Gulnad. Ej examinerad ur ram.
Henrik af Trolle, född 24 november 1730, död 12 mars 1784, sjömilitär; generalamiral.