Bl.a. kragspel 2 st, varav ett med diam 73. Rund duk, diam 31, mindre kvadratisk duk med orange fond, 39x24, väggprydnad, L 218, b 44. Gardinvåd, orientalisk. mfl.
Lösa delar, slitage, skador.