SPEGEL MED KONSOLHYLLA, nyrenässans, sent 1800-tal.
Fanér av bla valnöt, raka sidor med skuren dekor och krön med rundad överdel, flankerande knoppar. Hyllan med rektangulär skiva och dekorknoppar. H 157+37.
Slitage och repor samt fanérskador på konsolhyllans sarg.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?