Bronserade resp förgyllda. Rektangulär spegel med glas flankerat av kannelerade kolonner, kröndekor av trofégrupp i relief. B 79, h 196. Konsolbord med fyra kvadratiska balusterben, rektangulär vit marmorskiva. L 77, b 40, h 54.
Slitage, smärre bortfallen förgyllning, delarna ej ursprungligen sammanhörande.