56 mattallrikar, 20 djupa mindre tallrikar, 24 djupa större tallrikar, 20 förrättstallrikar, 13 brödassietter, 11 div uppläggsfat, fiskfat, 5 div mindre uppläggsfat, 2 såsskålar med lock, såsskål, 14 äggkoppar, 4 karotter med lock, soppterrrin med lock och insats. Ca 30 skadade delar medföljer.
Dekorslitage, smärre nagg. Terrin med spricka.