Gråmålad. Överdelens insida samt lådor och hyllor är blåmålade. Kulfötter. L 123, B 79, H 96. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Sprickor. Färgbortfall. Senare bemålning. Senare ben och lås. En låda saknas. Nycklar saknas (en finns).