Vita med blå och guldfärgad kant, 37 mattallrikar, 11 förrättstallrikar, 13 djupa tallrikar, 13 djupa efterrättstallrikar, 11 assietter, 10 uppläggningsfat i olika storlekar, fiskfat m två deladsil, soppterrin m lock, terrin m lock, kanna, 7 kaffekoppar m fat, tekopp m fat, sockerskål m lock, gräddsnipa, 2 såssnipor, gräddsnipa, kaffefat och 3 tefat medföljer.
Slitage. Enstaka nagg.