VAS, keramik, "Grazia", Stig Lindberg Gustavsberg.
Rundad form med utvikt mynning. Silverdekor med motiv av kvinna med fågel. Signerad Grazia 229 EL Made in Sweden. H 38. Proveniens: Sven Jonsons samling.
Slitage. Smärre repor. Streck.
Alkuperä - Provenienssi
Proveniens: Sven Jonsons samling.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?