Ek. Bordet med sammankopplade balusterformade ben på kulfötter. L 178 cm. B 123 cm. H 75 cm.
Stolarna med skuren dekor i form av uggla. Sitsen klädd med grönt syntetiskt läder.
Skav, repor. Bordets skiva fuktskadat. Stolarna med lagningar.