MATSALSMÖBLEMANG, 6 delar, nyrenässansstil, 1900-tal.

Ek, valnöt. Bord, 5 stolar. Bord med rektangulär skiva, svarvade ben. 3 enkla ofanerade iläggsskivor à 32 cm. 2 extra benpar medföljer. L 153, b 123, h 76. Stolar med rik skuren dekor, stoppad sits och ryggbricka, klädda med galon.

Slitage, smärre repor och skador. Stolarnas klädsel med hål och slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK