FASKINKNIV SAMT HILLEBARD, bla Sverige och 1800-tal.

Faskinkniv från Kungl Svenska flottan, svängt svärtat trähandtag, balja med mässingsbeslag. L 60. Hillebardspets med yxa, järnsmide. L 54.

Slitage, anlöpningar.

Lähtöhinta
1 200 SEK