PARTI KINESISKT, 5 delar, porslin resp lergods, bla Mingstil.

Skål med dekor i underglasyrblått, kruka med dekor av bla fiskar i underglasyrblått, sexkantig urna med grön glasyr, två djurfiguriner. H 5-8.

Slitage, nagg. Den större djurfigurinen med lagning.

Lähtöhinta
1 000 SEK