Carlo Dolci

(Italia, 1616-1686)
Carlo Dolci
(Italia, 1616-1686)

CARLO DOLCI, efter, olja på duk, sign Tilla Jährig-Löhr o dat Dresden 1927 a tergo.

"Den heliga Cecilia", orginal i Gemäldegalerie i Dresden. 97 x 82.

Slitage. Krackeleringar. Retuscherad.

Lähtöhinta
5 000 SEK