Handspegel, oval med skaft, GAB, 1917. Borste, C. Creutz. Vinbägare, Israel sent 1900-tal. Bägare med handtag i form av infattad vildsvinsbete, K. Andersson, Stockholm 1911. Hylsa för läppstift, 1900-tal. L 5-34.
Slitage, bucklor. Spegelglas med smärre spricka, beten med skada.