"The Aeneid of Virgil" översatt av James Beresford, London 1794. Pergamentband resp halvfranskt skinnband.
Slitage, smärre skador.
Boken av Livius med proveniens från Blinde Excellensens bibliotek på Säfstaholm enligt exlibris.