Muut
185098

FLASKSCHATULL, 1800-talets senare del.

Lätt välvd front med inlägg av gulmetall. Träfanér. Tre karaffer samt 12 starkvinsglas med guldfärgad dekor. Schatull l 34, b 26, h 27. Karaff, h 20. Starkvinsglas, h 7. Nyckel finns.

Glas med nagg. Bruksslitage. Schatull med mindre fanérskador.

Lähtöhinta
2 000 SEK