TAKARMATUR, jugend, troligen Böhlmarks. Tidigt 1900-tal. H ca 72.

Grönpatinerad mässing, kronring med stiliserad dekor av bla krabbor, frostad lampkupa med dekor av spindelnät.

Slitage, avkortad.

Lähtöhinta
5 000 SEK