Bronserad och förgylld. Krönet med dekor av blommor och underdel med dekor av putti. Delat glas. Stämpelsignerad. H 139, b 54.
Slitage, senare förgyllning, förgyllningsbortfall. Lätt maskstungen. Delvis senare bakstycke. Målningarna är troligen inte original men från 1800-talet.