Online-teemahuutokaupat
Ceramic design by Kyllikki Salmenhaara E1118
Huutokauppa:
Carl Oscar Borg – Depicter of the American West F582
Huutokauppa:
Franco Costa F574
Huutokauppa:
A Worldwide Private Collection F579
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art F511
Huutokauppa:
Classical Antiques F577
Huutokauppa:
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:

SERVISDELAR, 56 st, glas, "Rustica", Göran Wärff, Pukeberg, modellen lanserad 1967.

Förrättstallrikar, 10 st.
Mattallrikar, 10 st.
Assietter, 14 st.
Assietter, klar glasmassa, 2 st.
Selterglas, 8 st.
Snapsglas, klar glasmassa, 3 st.
Mjölkkanna.
Sockerskålskål.
Servetthållare, fyra st, i originalkartong.
Ishink.
Uppläggningsfat, diam 28.
Prydnadsfat, diam 32.

Ishink med smärre kantnagg, i övrigt lätt bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK