SKÅP. Kina, 1930/40-tal.

SKÅP. Kina, 1930/40-tal.

Dekor i lackarbete av pagodmotiv. Skåp samt låda på benställning. L 110, B 50, H 133.

Slitage. Sprickor. Färgbortfall. Delar i dekor saknas.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift köpt i Kina 1940.

Lähtöhinta
3 000 SEK