BÅLSKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal.

Målad dekor av blommor och insekter. Diam 26 resp 31.

Den mindre med sprickor, lagning och mindre kantnaggar. Den större med mindre spricka.

Lähtöhinta
2 500 SEK