Konturerad dora med rik dekor av rocailler. Lock med amoriner i fruktträd. invändigt förgylld. L 12. Oval skål med genombrutet brätte med rosor. Spegeln med kurtiserande par. Finska importstämplar. L 16.
Smärre slitage.