PORTMONNÄ SAMT DOSOR, 2 st, bl.a. sköldpadd och emalj, 1800-tal.
Portmonnä sköldpadd, sida med dekor av målning med motiv av ungt par med hund. L 8,5. Emaljdosa med dekor av figurscen. L 5. Dosa sten och metall. Diam 3,5.
Slitage. Skador. Sprickor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?