Soffa. L 136. 2 baljfåtöljer, 2 stolar, 2 taburetter. Salongsbord H 78, diam 90. Sybord H 70, diam 58. Förgyllda metalldetaljer med bl.a kariatyder och fleuroner. Fotavslutningar i metall i form av tassar. Klädda sitsar.
Repor. Smärre slitage. Smärre fläckar. Sybordets skiva med löst gångjärn.