Snidat trä och blandteknik. Hussvala, monogramsignerad och daterad 1974. Talgoxunge, monogramsignerad och daterad 1975. Trädkrypare, monogramsignerad och daterad 1973. Sparvuggla, monogramsignerad och daterad 1976. Höjd 5,5-a9,5 cm.
Iänmukaista kulumaa.