Soffa L 140, Bord Diam 82 H 72, Byrå L 94 B 50 H 86 samt 3 stolar. Dekor av mässing i form av lagerkrans. Enligt uppgift tillverkad på Ståls snickerifabrik i Örkelljunga.
Slitage. Repor. Fläckar.