SKÅL SAMT BÄGARE, 2 st, silver, Stakhy Kondratievich Orlov Kiev, Ryssland 1895.

Skål på rund fot med hänklar. Blomsterdekor. H 7. Bägare med utvikt kant, invändigt förgyllda. Dekor med motiv av hus. H 4,5.

Bruksslitage. Smärre repor. En bägare med smärre bristning.

Lähtöhinta
1 800 SEK