SKRIVSTÄLL MED UR SAMT ett par LJUSSTAKAR, metall, nyrenässans resp empirestil, sent 1800-tal till 1900-talets första hälft.
Runt urhus med krönande trofégrupp, flankerande bläckhorn. L 33, h 19. Cylinderformade ljuspipor på skaft i form av tre pelare, dekor av förgyllda örnhuvuden. H 21,5.
Slitage, repor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?