Björk. Fåtöljer med sidor och rygg i lackat trä. Klädsel i röd textil. Kvadratiskt pelarbord med glasskiva. Bordets mått l 84, b 84, h 63.
Bruksslitage, glasskiva med nagg, skador på fot.