BOKSKÅP. Nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Skuren dekor med vapensköld, franska liljan samt rankor. 4 hyllplan. Dörrar med blomsterdekor. L 108, b 43, h 149.

Lösa delar. Maskstunget. Renoverad. Hårt slitage. Spricka. Gångjärn saknas delvis.

Lähtöhinta
2 500 SEK