Vitmålad och bronserad. Rundade fötter med snedställd kannelyr. Sarg med hörnfleuroner. Rundat krön med dekor av rosett samt fackla och pilkoger. Dekor av akantusblad.
Slitage. Spricka. Smärre skador.